понеділок, 15 грудня 2014 р.

Сімейні цінності


 Більшість вважають печатку в паспорті всього лише непотрібною формальністю. Може так воно і є. Але справа в тому, що і сім'ю вже вважають формальністю. Ні для любові, ні для сексу, ні для народження дітей родина не потрібна. Якщо раніше для людини інтереси сім'ї стояли вище власних інтересів, то зараз світ потихеньку божеволіє. На жаль, люди зараз прагнуть до матеріального. До чого це все може призвести, як це відіб'ється на нашому майбутньому поколінні?

 Сім'я - маленька осередок суспільства, маленька держава зі своїми жителями, яких об'єднує подібний спосіб життя, єдина мета, моральні цінності, любов, взаємоповага.

 З якими проблемами зіткнулася сучасна сім'я?

    Сьогодні  для чоловіків сім'я  - тяжкий тягар відповідальності, матеріальні розтрати, сила-силенна обмежень на особисте життя і розваги. Прикро за наше суспільство. Ці втіхи одномоментні і, як наркотики, ніколи не зроблять вас щасливими.

     Жінки в наш час  стали надто активними, в результаті втрати довіри до чоловіків, і зайняли домінуюче місце в суспільстві. Тепер вони більше часу стали приділяти на саморозвиток і становлення кар'єри, а менше - на виховання дітей і турботу про дім, сім'ю. Такі, вони занадто сильні, так як навчилися з усім справлятися самостійно без чоловіків.

 Важливість сімейних цінностей

Народити, дати нове життя не так важко. Але  вкласти в дитину  поняття любові, свободи, віри, совісті, відповідальності - завдання не з простих і  нездійсненне поза  сім'єю.

 Основні сімейні цінності

 Перелік основних сімейних цінностей, без сумніву, для кожної сім'ї буде унікальним і міститиме нескінченну кількість пунктів і підпунктів.  Кожен з нас повинен мати  чітке  уявлення  про  ті, які сприяють зміцненню фундаменту для створення міцної і дружної сім'ї. Знання моральних і етичних засад відіграє важливу роль у зміцненні довіри і підвищення впевненості до кожного члена родини.

пʼятницю, 12 грудня 2014 р.

Засідання родинного клубу з елементами психологічного тренінгу "На шляху до взаєморозуміння та взаємодії"


Мета: Залучати батьків до позакласних заходів, спрямованих на відродження сімейних цінностей, підвищення рівня духовної культури сім’ї, виховання шанобливого ставлення до родини, вироблення спільних поглядів на вирішування проблем у стосунках.
Потреба людини в щасті може бути в багатьох аспектах задоволена  в сімейному колі. Так ми можемо знайти те, чого ми зазвичай бажаємо: відчуття того, що ми потрібні, нас цінують і люблять. Сердечні стосунки в родині можуть чудово виконати це палке бажання. Вони можуть створити атмосферу довіри, взаємного розуміння і співчуття. Сімейне коло може стати справжнім притулком від труднощів і проблем поза родиною. Діти можуть почуватися в безпеці, а їхня особистість може розвиватися.
Таким ми бажаємо бачити  сімейне життя. Однак усе це не приходить автоматично. Як же можна досягти цього?

четвер, 11 грудня 2014 р.

Родинне свято "Козацькому роду нема переводу"


Мета:
  • ·         Формувати національну свідомість учня – патріота,
  • ·         виховувати почуття патріотизму, любові до Батьківщини, рідної землі, поваги до батьків,
  • ·         розвивати спритність, швидкість, винахідливість;
  • ·         залучати батьків до процесу колективного творчого виховання.
1.       Літературно – музична композиція
Мені над усе більш нічого не треба:
Домівка матусі, волошки в житах,
Вишневий світанок, полив’яне небо,
і сиза роса на траві при шляхах.
Таке все тут миле, доступне і рідне,
Високі тополі і тихе село…
Таке сокровенне, насущне і рідне,
воно в мою душу навіки вросло.
Коралі калини і мамині очі,
І доля – з лелечого наче крила…
Я більшого щастя на світі не хочу,
Щоб лиш Україна Міцніла й цвіла



1 ведучий. Не треба більшого щастя, щоб лиш Україна розвивалася, зміцнювалася, а ми, її громадяни, робили все для того, щоб вона якнайшвидше стала в ряд з передовими країнами світу.
2 ведучий. Держава будується не в майбутньому, а сьогодні. Ми своїми знаннями - своєю працею маємо доводити свою любов до держави. Хочеться вірити, що ми зуміємо зробити цке гідно, щоб кожен міг гордо сказати: «Я – громадянин України»

Родинне свято "Історія однієї фотографії" ( 6 клас)


Мета :
·        формування усвідомленого ставлення до  сімейних цінностей як  складників  суспільства, що будується на родинних принципах співжиття, дбайливого ставлення до дитини на тих чинниках, що допомагають розкрити творчий потенціал дитини;
·        виховання творчої  особисті  - носія національних цінностей , загальнолюдських, надбань, що вміє самовизначатися і реалізувати себе;
·        розвиток емоційної  чутливості;
·        збагачення досвіду моральної поведінки.



1.     Вступне слово вчителя.

2.     Концертна програма

Ведучий перший. Батьки і діти! Сьогодні велике свято, бо всі зібралися великою дружньою сімєю
Ведучий другий. І хочеться сьогодні сказати, що такі зустрічі ,як ви уже бачите, стали традиційними.
Ведучий перший. Кожна людина повертається у думках у минуле. Ось давайте і ми заглянемо в нього . Дорогі батьки, згадайте ту мить, коли ви чекали першої посмішки, першого слова, першого самостійного кроку своїх дітей.
Ведучий другий .Ніколи не забудеться і той день, коли ми разом з вами прийшли до цієї школи, переступили її поріг.
Ведучий перший. Велике спасибі й низький уклін за все, що ви , дорогі батьки, зробили і робите для нас
Ведучий другий . Ми сьогодні ми намагатимемось зробити все можливе, щоб зустріч була приємною і цікавою.

Ведучий перший .Пригадайте наші перші танці у «малій» школі
      Ведучий другий Дівчатка нашого класу приготували танець
«Прощання з   іграшкою»